11 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla zwierząt i ptaków. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Była to dobra okazja, aby zastanowić się jak z mrozem i śniegiem radzą sobie mieszkańcy lasu i jak my ludzie możemy im pomóc przetrwać najtrudniejszą dla nich porę roku. W trakcie zajęć dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością zwierząt leśnych i ich zwyczajów. Wspólnie zastanowiliśmy się, jakie zwierzęta można spotkać przy paśniku i jakie ptaki przylecą do przedszkolnego karmnika. Dzieci wykonały prace plastyczne, oglądały film edukacyjny o pracy leśnika oraz dokarmianiu zwierząt leśnych zimą. Przedszkolaki wzięły również czynny udział w dokarmianiu mieszkańców ogrodu przedszkolnego: ptaków oraz wiewiórki. Celem tej akcji było przede wszystkim zrozumienie przez dzieci znaczenia i potrzeby dokarmiania leśnych i skrzydlatych przyjaciół w okresie zimowym.
Marzena Goleń