Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł”?. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.