29 kwietnia 2022 r. podczas porannych zajęć wszystkie przedszkolaki zostały zapoznane z wydarzeniami historycznymi związanymi z Konstytucją 3 Maja oraz Dniem Flagi Narodowej. Święto to jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. Na zakończenie dzieci wraz z paniami wybrały się pod Pomnik Pamięci Narodowej z własnoręcznie zrobionymi flagami w rękach. Wszyscy z dumą maszerowali przez ulice naszego miasta powiewając biało-czerwonymi balonikami i flagami. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcia przy pomniku. Takie wydarzenia uczą dzieci szacunku i miłości do naszej ojczyzny i jej symboli narodowych.