W dniach 19- 23 września nasze 4,5 i 6-letnie przedszkolaki realizowały projekt edukacyjno- ekologiczny ,, To my mali ekolodzy” pod  honorowym patronatem  Burmistrza Miasta Kraśnika Wojciecha Wilka. Dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, które miały na celu przybliżyć im zagadnienia związane z ochroną środowiska. Podczas wykonywania różnorodnych ćwiczeń, zadań i zabaw przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę ekologiczną, poznawały sposoby dbania o naszą planetę oraz zasady segregacji śmieci i recyklingu. Stworzyły ,,Kodeks Ekologa”, wykonały wiele ciekawych i kreatywnych prac plastycznych, prowadziły eksperymenty i doświadczenia z wodą,brały udział w zabawach muzycznych z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych instrumentów z odpadów. Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz prawdziwej śmieciarki dwukomorowej z EKOLANDU. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały pracę pojazdu. Zwieńczeniem tygodnia był udział w quizie ekologicznym.
Dzięki tej tematyce dzieci kształtowały swoją świadomość ekologiczną. Wiedzą, że to one też są odpowiedzialne za czystość naszej planety.