3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, 8 grudnia przedszkolaki z oddziału Muchomorki, Motylki i Pszczółki uczestniczyły w specjalnych zajęciach poprowadzonych przez pedagoga specjalnego i psychologa przedszkolnego. W tym dniu dzieci uczyły się akceptacji oraz zrozumienia dla drugiego człowieka. Dowiedziały się czym jest niepełnosprawność. Wzięły udział w „zabawach”, podczas których mogły doświadczyć różnych rodzajów niepełnosprawności. Wykonały wspólne plakaty. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, mają takie same potrzeby jak my, chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.