W środę w godzinach przedpołudniowych grupa Smerfów i Pszczółek miała okazję stworzyć przedszkolny ogródek. W przygotowanych wcześniej drewnianych skrzyniach – grządkach, po oporządzeniu ziemi Przedszkolaki zasiały m.in. marchewkę, rzodkiewkę, pietruszkę, cebulę, koperek, posadziły fasolę, ziemniaki, kwiatki mieczyki, a nawet… Uwaga, uwaga! – TRUSKAWKI.
Głównym powodem założenia ogródka, była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej poprzez zastosowanie tej atrakcyjnej formy edukacji. Pragnęliśmy aby dzieci mogły uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin i obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Chcieliśmy by dzieci nauczyły się posługiwania się prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrobiły w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku, czego uhonorowaniem ma być zbieranie plonów i degustowanie ich podczas posiłków przedszkolnych. Zależy nam, aby dzieci miały praktyczną możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin występujących w ogrodzie – ziół, kwiatów, warzyw i owoców – i nauczenia się je rozpoznawać i prawidłowo nazywać.