W dniach 7 – 11 stycznia 2019 odwiedzili nas wolontariusze z Indonezji i Peru z organizacji studenckiej AIESEC. Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów kształtujących tolerancję i otwartość na inne kultury oraz praktyczna nauka języka angielskiego. Nasi goście szybko zyskali sympatię u dzieci. Prowadzili w każdym z oddziałów warsztaty międzykulturowe. Opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia charakterystycznych zwierząt, które można spotkać w Indonezji i Peru. Przedszkolaki miały również okazję poznać nowe gry i zabawy, a podczas warsztatów plastycznych mogły nauczyć się, że bez względu na pochodzenie – wszyscy jesteśmy równi. Czas spędzony z wolontariuszami był dla wszystkich okazją do poznania nowych kultur, nauki języka angielskiego, ale przede wszystkim do zawarcia nowych przyjaźni.