Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji 16 października po raz pierwszy w naszym przedszkolu dzieci obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym dniu, na przedszkolaków czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Dzieci mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością w „sadzeniu i zbieraniu” ziemniaków, w wyścigu z ziemniakiem na łyżce oraz rzucaniu do celu. Przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy, potrawy, itp. Uczyliśmy się ziemniaczanego hymnu:”Mój ziemniaczku, mój ziemniaczku…” Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków, które przygotowały dla nas panie kucharki.