Robotyka – to nowatorska forma edukacji dla miłośnikom klocków Lego o nieograniczonej fantazji. Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę i w takiej formie najłatwiej przyswajają wiedzę.
Od stycznia w naszym przedszkolu odbywają są zajęcia z robotyki prowadzone przez Panią Sylwię Nowak. Warsztaty te pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia, pobudzając zainteresowanie fascynującym światem techniki. Dzieci bawiąc się poznają świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Wspólne konstruowanie klockami LEGO oferuje niezliczone możliwości. Podczas zajęć przedszkolaki pracują parami. Na początku sami za pomocą wyobraźni konstruują na podany tematy, a następnie każdy zespół otrzymuje jeden zestaw klocków LEGO WeDo 2.0 oraz tablet. Praca w dwójkach jest celowa w metodologii LEGO Education. Dzięki temu dzieci uczą się komunikacji, współpracy a także pracy zespołowej, rozwijając jednocześnie umiejętności rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie oraz kompetencje społeczne i emocjonalne.
Robotyka z pewnością rozwija pasję dziecka i zachęca do eksperymentowania. To najlepszy czas do rozwoju kreatywności i pomysłowości dzieci.