W dniach 19-23.X. 2020r.  w oddziale III  realizowany był program ,,Czyste powietrze wokół nas” , którego koordynatorem jest Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

5- latki  uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, których celem było uwrażliwienie dzieci na  źródła i rodzaje dymów, nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach,  gdy ktoś w ich towarzystwie pali papierosy.

Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące szkodliwości dymów dla środowiska i dla zdrowia człowieka .  Uczestniczyły w zabawach badawczych, muzycznych a także prezentowały swoją wiedzę w formie plakatów i prac plastycznych.

Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy, które umożliwiły dzieciom zaangażowanie różnych zmysłów w procesie zdobywania wiedzy.

Dorota J.