Dzieci z oddziału IV i V biorą udział w realizacji projektu „Nasza złota polska jesień” w miesiącach październik – grudzień 2020 r., którego celem jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą przyrodę. Ponadto w projekcie biorą udział dzieci z niepełnosprawnością, co pozytywnie wpłynie na uwagę innych uczestników projektu oraz na potrzebę tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.
Naszym pierwszym działaniem było zbieranie darów jesieni – żołędzi, kasztanów, kolorowych liści. W ten sposób przedszkolaki miały okazję zapoznać się z charakterystycznymi cechami jesieni. Uczestniczyły również w zabawach z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrodniczych.
W promieniach jesiennego słońca przedszkolaki odkrywały piękno przyrody, które wpłynęło pozytywnie na ich nastrój i zadowolenie.
Marzena G.