Dzieci z oddziału V w ramach programu pt. „ Zdrowo jem, więcej wiem” uczestniczyły w trzecich zajęciach pt. „Cukier, nie dziękuje!”. Celem tych działań było uświadomienie przedszkolaków, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób.
Następnie dzieci uczestniczyły w pantominie pod hasłem „ Lubimy słodycze, ale nie powinniśmy ich jeść” oraz w piosence ruchowej pt. „Ruch i podskok”. Odmierzały także łyżki cukru, które mieszczą się w niezdrowych napojach. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonywały karty pracy, w których rysowały zdrowe pokarmy zastępujące słodycze.
Zajęcia te miały na celu zachęcać wszystkie dzieci do zmiany nawyków żywieniowych, a także uczyć ich odpowiedzialności za własne zdrowie.
Katarzyna Janik