Smerfy z oddziału I na zajęciach rytmiczno-umuzykalniających poznały nowy instrument „Bum, bum rurki”. Na początku dzieci oglądały rurki i zastanawiały się do czego mogą służyć. Dla niektórych była to luneta dla innych tuba do mówienia. Rurki w czasie zajęć wykorzystaliśmy nie tylko do wygrywania melodii ale także do innych zabaw. Utworzyliśmy długi „Rurociąg”, łącząc ze sobą wszystkie rury. Później w zabawie ruchowej wykorzystaliśmy je jako sztangi dla siłaczy. Nie zabrakło też rywalizacji sportowych. Dzieci podzielone na dwie drużyny miały za zadanie przeturlać piłkę przez tunel z ustawionych rurek nie potrącając je. W dalszej części bawiliśmy się w „Rurophona”, czyli w inną wersję „Głuchego telefonu”. Zabawa polegała na przekazaniu hasła do kolegi z grupy używając rury. Na koniec każde dziecko poznało możliwości, jakie niosą ze sobą rury, kiedy się przez nie śpiewa i jakiewydają dźwięki. Przedszkolaki bawiły się wspaniale.
Joanna Bartoś