Aktualności (2021/2022)

W dniu 22 czerwca 2022 roku po dwuletniej przerwie rodzice oraz pracownicy przedszkola i oczywiście wspaniałe przedszkolaki spotkały się na pikniku rodzinnym połączonym z zakończeniem roku szkolnego. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Po zakończonej części artystycznej zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Atrakcji było co nie miara: zabawy integracyjne,tatuaże, skręcanie zwierzątek z kolorowych balonów, pokaz wielkich baniek mydlanych, konkursy, zabawy ruchowe, dmuchańce. W trakcie trwania imprezy każdy mógł posilić się gorącą kiełbaską z grilla, bigosem i kompotem. Piknik Rodzinny był dla dzieci źródłem wielkiej i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie wraz z rodzicami brać udział w wszelkiego rodzaju grach, zabawach i konkurencjach. Był to dzień pełen radości, swobody i dobrej zabawy!

Czytaj więcej

Dnia 08.06. dzieci z oddziału III wybrały się do salonu fryzjerskiego ani Agnieszki. Przedszkolaki obejrzały salon, dowiedziały się jak wygląda praca fryzjerki, mogły zobaczyć przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki, szczotki i grzebienie, myjka oraz kosmetyki do włosów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym zabiegom fryzjerskim takim jak: strzyżenie czy modelowanie włosów. Najbardziej zainteresowane były fotelem przeznaczonym do mycia głowy. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek oraz wręczyły pani Agnieszce pamiątkowe rysunki. Wycieczka do salonu fryzjerskiego była świetną okazją do utrwalenia wiadomości na temat pracy fryzjera.

Czytaj więcej

W dniu 07.06.2022 r. dzieci z oddziału III uczestniczyły w warsztacie przyrodniczym pt. „Niezłe ziółko”. Przedszkolaki poznawały różnorodne zioła, m.in. bazylię, kolendrę, melisę, uczyły się rozpoznawać je po wyglądzie, zapachu, smaku oraz próbowały określić w jakich potrawach stosuje się dane zioło. Na zakończenie zajęć wszyscy próbowali swoich sił w sadzeniu ziół do doniczek. Dzięki temu powstał nam ziołowy ogródek w sali przedszkolnej.

Czytaj więcej