Aktualności (2021/2022)

Dnia 13 maja w naszym przedszkolu odbyła się mini olimpiada sportowa. Dzieci wraz z paniami wybrały się do ogrodu przedszkolnego. Każda z grup miała okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Był m.in. tor przeszkód, bieg z piłką na paletce, rzucanie woreczkiem do celu, skoki w workach, przeciąganie liny i wiele innych konkurencji. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy medal za aktywny udział w zawodach. Wspólna zabawa połączona ze zdrową rywalizacją sprzyjała kształtowaniu postawy prozdrowotnej i promowaniu sportu jako aktywnego wypoczynku.

Czytaj więcej

W środę 11.05.2022 r. dzieci z grup: „ Motylki” i ,,Muchomorki” w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kraśniku , odwiedziły bibliotekę. Na miejscu zobaczyły, jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę.
Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej

Grupa ŻABEK dobrze wie, że wiosna to czas sadzenia i siania, dlatego też mali ogrodnicy postanowili założyć swój ogródek warzywny. Dzieci siały nasionka warzyw : marchewki, pietruszki, buraczków oraz sadziły sadzonki sałaty. Dzięki bezpośredniej obserwacji będą miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji. Mamy nadzieję, że ogród pobudzi u dzieci ich ciekawość i aktywność poznawczą. Będziemy wykorzystywać to miejsce do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.

Czytaj więcej