Aktualności (2014/2015)

Tradycją w naszym przedszkolu stało się, że pewne wydarzenia mają bardzo doniosłą rangę. Jednym z nich jest uroczyste pożegnanie najstarszych przedszkolaków. I stało się – 24 czerwca 2015 roku od rana rozpoczęły się przygotowania do uroczystości pożegnania. Wszystkie dzieci kończące swoją edukację przedszkolną przedstawiły wspaniały program artystyczny. Śpiewem, tańcem i wierszami  żegnały się z przedszkolem, by od września rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Przedszkolaki w odświętnych strojach wystąpiły przed rodzicami, zaproszonymi gośćmi i młodszymi kolegami.

Czytaj więcej

Po raz drugi nasze przedszkole zorganizowało Sportową Olimpiadę Przedszkolaków, która odbyła się 18 czerwca 2015 r. na Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku. Tego dnia było gwarnie i wesoło, a współzawodnictwo unosiło się w powietrzu. W zawodach sportowych uczestniczyły reprezentacje dzieci i rodziców z 7 kraśnickich przedszkoli. Konkurencje sprawnościowe poprowadzili Sylwia Nowak oraz Konrad Szmyrgała wspierani przez uczniów SP 5.

Czytaj więcej

W dniu 11.06.2015 r. dzieci z grup:  II i III, odwiedziły ZOO w Wojciechowie, była to kolejna ciekawa przygoda. Spacerując po alejkach spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Podczas zwiedzania towarzyszył  nam przewodnik, który z pasją opowiadał o poszczególnych mieszkańcach zoo. Przedszkolaki miały tu niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Sympatię wśród dzieci wzbudziły osiołki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia ich trawą. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji. Podczas zwiedzania zoo zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze. Zwieńczeniem wycieczki był grill na terenie zoo. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.

Czytaj więcej