Aktywności projektowe

Dzieci z grupy V w bieżącym roku szkolnym uczestniczyły w projekcie eTwinning pt. „Drawing music”. W projekcie brało udział 10 szkół i przedszkoli. Zadaniem projektu było wykorzystanie muzyki jako źródła twórczości plastycznej dzieci. Efektem końcowym projektu było stworzenie albumu multimedialnego z wykorzystaniem prac dzieci i muzyki klasycznej wykorzystanej w trakcie ich tworzenia. Album jest umieszczony na stronie eTwinning, aby mogli go obejrzeć wszyscy uczestnicy projektu.

https://youtu.be/UOyto2Ik1ZQ

W miesiącu czerwcu odbył się w każdej grupie wiekowej konkurs matematyczny pt. ,,Raz, dwa, trzy, licz i Ty” , który był podsumowaniem  programu własnego „Matematyka Malucha”. Konkurs miał na celu poszerzanie i utrwalenie wiedzy z zakresu edukacji matematycznej, kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia oraz stworzenie możliwości rywalizacji. Wszyscy spisali się znakomicie i zajęli I miejsce. Na koniec każdy zawodnik otrzymał znaczek Mistrza Matematyki i słodki upominek. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, iż najlepszym sposobem nauki pojęć matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym jest nauka przez zabawę.

Czytaj więcej

Dnia 14.06.2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Kraśniku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z piknikiem rodzinnym. Podczas części oficjalnej dzieci przedstawiły improwizację muzyczną pt. „Cyrk”. Przedszkolaki przebrane w przepiękne stroje zaprezentowały swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. W programie nie zabrakło m.in. magicznych sztuczek, popisów akrobatycznych, żonglerów, tancerek, siłaczy, treserek zwierząt, a przede wszystkim wesołych klownów.
Dzieci z najstarszej grupy, odchodzące do szkoły, otrzymały z rąk Pani Dyrektor Anety Ufniarz i kierownika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Pana Krzysztofa Babisza pamiątkowe dyplomy i książki, a od młodszych kolegów własnoręcznie wykonane upominki.
Po występach odbyły się konkursy, zabawy i konkurencje sportowe. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, tj.: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, obrazowanie farbami na folii, dmuchane zamki, kurtyna wodna oraz wata cukrowa i popcorn. Każdy mógł posilić się gorącą kiełbaską z grilla, bigosem, kompotem oraz słodkościami.
Wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego pikniku.

Czytaj więcej