Aktualności (2022/2023)

W Kuratorium Oświaty w Lublinie odbyły się obrady wojewódzkiej komisji konkursowej w I etapie konkursu na najciekawszą relację z Dnia Nowych Technologii w roku 2023 wyłoniono laureatów w zgłoszonych kategoriach: przedszkola
- Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku – 42 pkt
Komisja zapoznała się z przesłanymi drogą elektroniczną relacjami, które zostały zamieszczone na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Zgodnie z zapisami regulaminu relacje zostały ocenione pod względem zgodności z tematyką wydarzenia, ciekawego ujęcia tematu, stopnia wykorzystania nowych technologii oraz atrakacyjności ich wykonania.
Po dokonanej analizie do drugiego etapu zakwalifikowano sześć relacji w tym z Naszego przedszkola.
Zgodnie z § 5 ust. 10 regulaminu konkursu informacja o wyłonionych laureatach na etapie wojewódzkim została przesłana w wyznaczonym terminie do Ministra Edukacji i Nauki.

W dniach 27-28 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjne. Wszystkich przybyłych serdecznie powitała Pani dyrektor i zaprosiła do udziału w zabawach i zajęciach. Dzieci w towarzystwie rodziców poznały nowe otoczenie, sale oraz zapoznały się z paniami. Doświadczyły zabawy w gronie rówieśników, chętnie brały udział w zabawach integracyjnych, muzyczno – ruchowych, plastycznych, zwiedzały przedszkole i radośnie spędziły czas. Pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach żegnały się z nami i obiecały, że zobaczymy się tuż po wakacjach. A zatem do zobaczenia we wrześniu!

W dniu 20 czerwca 2023r. odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 r. połączone z Piknikiem Rodzinnym. Uroczystość rozpoczęły dzieci 6-letnie tańcząc w przepięknych strojach poloneza. Następnie dzieci z poszczególnych oddziałów prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami oraz Panią Kierownik Referatu Edukacji Moniką Poleszak, która zaszczyciła nas swoją obecnością wręczyła starszakom dyplomy, upominki oraz podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie w życie przedszkola. Po zakończonej części artystycznej zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Wszystkim dzieciom czas umilali animatorzy zabaw dla dzieci -Klub Przyjaciół Myszki Miki. Atrakcji było co nie miara: zabawy integracyjne, tatuaże, skręcanie zwierzątek z kolorowych balonów, pokaz wielkich baniek mydlanych, konkursy, zabawy ruchowe, dmuchańce. W trakcie trwania imprezy każdy mógł posilić się gorącą kiełbaską, bigosem i kompotem. Piknik Rodzinny był dla dzieci źródłem wielkiej i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie wraz z rodzicami brać udział we wszelkiego rodzaju grach, zabawach i konkurencjach. Był to dzień pełen radości, swobody i dobrej zabawy!
Wszystkim przedszkolakom, którzy od 1 września zasiądą w szkolnych ławach życzymy wielu sukcesów w nauce i radości z odkrywania tego co nowe.