Aktualności (2022/2023)


W dniach 19- 23 września nasze 4,5 i 6-letnie przedszkolaki realizowały projekt edukacyjno- ekologiczny ,, To my mali ekolodzy”. Dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, które miały na celu przybliżyć im zagadnienia związane z ochroną środowiska. Podczas wykonywania różnorodnych ćwiczeń, zadań i zabaw przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę ekologiczną, poznawały sposoby dbania o naszą planetę oraz zasady segregacji śmieci i recyklingu. Stworzyły ,,Kodeks Ekologa”, wykonały wiele ciekawych i kreatywnych prac plastycznych, prowadziły eksperymenty i doświadczenia z wodą,brały udział w zabawach muzycznych z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych instrumentów z odpadów. Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz prawdziwej śmieciarki dwukomorowej z EKOLANDU. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały pracę pojazdu. Zwieńczeniem tygodnia był udział w quizie ekologicznym.
Dzięki tej tematyce dzieci kształtowały swoją świadomość ekologiczną. Wiedzą, że to one też są odpowiedzialne za czystość naszej planety.

Po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w naszym przedszkolu panowała radosna i  wesoła atmosfera. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach brały udział w różnych zabawach, takich jak: taniec z balonami, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, chusteczek szyfonowych , bum bum rurek, zmagały się z różnymi zadaniami , tańczyły, śpiewały, kolorowały …. Były życzenia i coś słodkiego od Pani Dyrektor. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

W naszym przedszkolu cyklicznie odbywać się będzie akcja czytelnicza, której zadaniem jest rozpowszechnianie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 16.09.2022 r. odbyło się pierwsze takie spotkanie, na którym gościliśmy panią Kasię pracującą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku.

Czytaj więcej