Aktualności (2022/2023)

W ramach realizacji programu własnego pt. „Gimnastyka dobra sprawa dla nas dzieci to zabawa” przedszkolaki z oddziału IV – Motylki miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Podczas nich dzieci ćwiczyły różne partie mięśni, a także rozwijały swoją koordynację wzrokowo – ruchową. Podczas zabaw dzieci uczyły się pokonywania własnych słabości. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia.

W dniu 01.02.2023 r. odbyły się Walentynkowe Zawody Sportowe – Sprawny Przedszkolak na hali sportowej znajdującej się przy Zespole Szkół Oświatowych nr 2 w Kraśniku. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zawodach sportowych. Konkurencje sportowe to dla dzieci, nie tylko rywalizacja sportowa ale wielkie przeżycie i wspaniała emocjonująca zabawa. Tego dnia było gwarnie i wesoła. Po zakończeniu sportowych zmagań wszystkie dzieci otrzymały dyplom, medale i słodkie upominki.

W miesiącu styczeń dzieci z oddziału IV – Motylki wykonały kolejne zadanie projektowe – usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Terapia ręki dla każdego”. Koordynacja wzrokowo – ruchowa jest to zdolność wrodzona, która pozwala na wykonanie czynności, które wymagają jednoczesnego użycia oczu i rąk. W celu jej rozwijania i doskonalenia nasze przedszkolaki wykonały liczne zabawy. Dzieci poradziły sobie prawidłowo ze wszystkimi zadaniami harmonizując funkcje wzrokowo – ruchowe.