Aktualności (2020/2021)

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą nabywanie umiejętności kodowania jest nauka logicznego myślenia. Konieczne jest też przewidywanie konsekwencji danego rozwiązania i planowanie działań. Kodowanie uczy też cierpliwości, wytrwałości i rozwiązywania zadań. Tym razem nasze Smerfy kodują z robotem Super Doc i Bee Bot. Zapraszam na fotorelację.
Aneta Janik

Czytaj więcej

Naturalna cechą dziecka jest ciekawość, a także potrzeba zadawania pytań, chęć poznawania otaczającego świata i dowiadywania się nowych, interesujących rzeczy.Poprzez eksperymentowanie rozbudzamy w dzieciach naturalne zainteresowanie otaczającym światem. Pomagamy zrozumieć zjawiska i zmiany zachodzące w środowisku naturalnym.
Aneta Janik

Czytaj więcej

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł”?. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Czytaj więcej