Aktualności (2020/2021)


Dzień 22 kwietnia to ważna data, gdyż wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu tematyka związana z EKOLOGIĄ i wychowanie proekologiczne od lat jest sprawą niezwykle istotną. Kładziemy duży nacisk, aby uświadamiać najmłodszych, w jaki sposób nie szkodzić środowisku, ale też uczymy co MY SAMI możemy zrobić, aby ratować naszą planetę. Punktem kulminacyjnym był happening ekologiczny, który zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu. Jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, omówienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz włączenie się w obchody Międzynarodowego „Dnia Ziemi”. W tym dniu dzieci z poszczególnych grup wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Utrwalały wiadomości na temat wspólnego domu ludzi zwierząt i roślin- Ziemi, jej problemach i sposobach pomocy, jaką możemy jej zaoferować. Przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji ekologicznej pt „ Leśna szkoła”, przygotowały Kodeks Ekologa, brały udział w modzie ekologicznej.
Anna Ślusarz

Oddział I

Czytaj więcej

Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W naszej grupie dzień ten rozpoczął tydzień z książką. Dzieci każdego dnia poznawały różne gatunki książki, zapoznały się z jej budową, opowiadały o swoich ulubionych książkach. Zapoznały się z zasadami korzystania z książek. Rozróżniały książki małe i duże, cienkie i grube, ciężkie i lekkie. Smerfy odbyły również wirtualny spacer po bibliotece.
Czytanie książek ma wiele zalet:
- Czytanie jest pomocne w rozwoju mowy, słuchu, rozumienia.
- Rozwija wyobraźnię, zdolność koncentracji, uczy dostrzegania szczegółów.
- Poszerzają wiedzę – książki sprawiają, że możemy odpowiedzieć na mnóstwo pytań o otaczającym świecie.
- Jest sposobem na dobry sen – dzieci, które nie oglądają telewizji i nie korzystają z innych elektronicznych urządzeń przed snem zasypiają szybciej.
- Obniża poziom stresu. Pierwsze 6 minut czytania działa tak zbawiennie na organizm, że spowalnia się nasze tętno, zmniejsza napięcie mięśni.
- Jeżeli dziecko stanie się aktywnym uczestnikiem historii, damy mu możliwość ćwiczenia podejmowania trudnych decyzji, wnioskowania, podnoszenia poziomu empatii, co później przyda się w codziennym życiu.
- Czytanie to czas sam na sam i świetna zabawa!
Aneta J.

Czytaj więcej