Aktualności (2023/2024)

W dniu 17.05.2024 r. dzieci z oddziału IV i V wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku na zajęcia biblioteczne z Panią Kasią. Biblioteka jest miejscem zaczarowanym, w którym można wypożyczać książki. Blisko tu do bajek i prawdy, a także do uśmiechu i wzruszeń. Pani Kasia zachęcała wszystkie dzieci do odwiedzania i wypożyczania książek. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Nasze przedszkole uczestniczy w Europejskim Tygodniu Ruchu (MOVE Week). To coroczna, globalna inicjatywa, która ma na celu promocję aktywności fizycznej.

#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024

@fundusz.pfron

@NowWeMove

 

W dniu 14.05.2024 r. dzieci z oddziału IV – Motyli i V – Muchomorki wybrały się na wycieczkę do „Kasinej Zagrody” w miejscowości Łążek Garncarski. Na miejscu na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Przed wizytą  garncarza właścicielka agroturystycznej zagrody, u której gościliśmy opowiedziała  przedszkolakom legendę o tym, skąd się wzięła glina i pokazała przepiękne wyroby garncarskie. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach garncarskich, gdzie lepili własnoręcznie miseczki. Uczniowie zjedli tu posiłek i rozpoczęła się zabawa na całego, bo zagroda okazała się lepsza niż niejeden plac zabaw. Wycieczka się udała. Do domów przedszkolaki przywieźli mnóstwo wrażeń i wykonane własnoręcznie gliniane naczynka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.