W dniu 10 czerwca 2019 roku odbył się KONKURS WIEDZY O ZDROWIU I ZDROWYM ODŻYWIANIU, w którym wzięli udział reprezentanci młodszych  grup przedszkolnych. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację przedszkolaków. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat zdrowia i zasad prawidłowego żywienia. Przedszkolaki startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej, quiz wiedzy, zgadnij co to (rozpoznawanie warzyw, owoców po smaku, dotyku, węchu)…. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane punktami w postaci piłeczek. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i ciesząc się każdym zdobytym punktem.