Dzieci z oddziału V w miesiącu lutym realizowały nowy, ogólnopolski program edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany przez Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Lublinie wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat, m. in. zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia,   zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno – zdrowotnych. Program jest skierowany także do rodziców dzieci, gdyż zwiększa to świadomość i skuteczność programów profilaktycznych.

Joanna Bartoś