Dzień 22 kwietnia to ważna data, gdyż wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu tematyka związana z EKOLOGIĄ i wychowanie proekologiczne od lat jest sprawą niezwykle istotną. Kładziemy duży nacisk, aby uświadamiać najmłodszych, w jaki sposób nie szkodzić środowisku, ale też uczymy co MY SAMI możemy zrobić, aby ratować naszą planetę. Punktem kulminacyjnym był happening ekologiczny, który zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu. Jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, omówienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz włączenie się w obchody Międzynarodowego „Dnia Ziemi”. W tym dniu dzieci z poszczególnych grup wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Utrwalały wiadomości na temat wspólnego domu ludzi zwierząt i roślin- Ziemi, jej problemach i sposobach pomocy, jaką możemy jej zaoferować. Przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji ekologicznej pt „ Leśna szkoła”, przygotowały Kodeks Ekologa, brały udział w modzie ekologicznej.
Anna Ślusarz

Oddział I

Oddział II

Oddział III

Oddział IV

Oddział V